Üyelik Girişi

ÇEVRE DANIŞMANLIĞI

29.04.2009 tarih ve 27214 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” Madde- 4 ’ün 1. ve 2. bendine göre Ek-1 ve Ek-2’ de yer alan işletmeler Çevre izin veya Çevre izin ve Lisans belgesini almak zorundadır.

12.11.2010 tarih ve 27757 Sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan ve yayımı tarihinde yürürlüğe giren “Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik” Madde- 7’ ye göre Ek-1’ de yer alan faaliyet ve tesislerin çevre yönetim birimini kurması (2 Çevre Görevlisi) ya da yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti alması, Ek-2’ de yer alan faaliyet ve tesislerin en az bir çevre görevlisi istihdam etmeleri ya da yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almaları veya çevre yönetim birimi kurmaları zorunludur.

2872 Sayılı Çevre Kanununca, çevre yönetim birimini kurmayanlara 10.154 Türk Lirası, çevre görevlisi bulundurmayanlara ya da Bakanlıkça yetkilendirilmiş firmalardan hizmet almayanlara 6.769 Türk Lirası idari para cezası verilir.

Atlas Çevre Mühendislik Danışmanlık
ve İş Güvenliği Hizmetleri Ltd. Şti., 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yeterlik alarak, çevre danışmanlığı ve iş güvenliği uzmanlığı alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.  

ATLAS ÇEVRE
olarak, sizlerin taleplerini karşılamak, güvenilir, pratik ve hızlı hizmet verebilmek için çözüm ortağınız olmaktan onur ve mutluluk duyarız. Taleplerinize cevap verebilmek için çevre mevzuatına hakim, müşteri gizliliği ve güvenilirliği kapsamında uzman ekibimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.

Birlikte çalışmayı ümit eder, iyi çalışmalar dileriz…